INFOLINIA CODZIENNIE 8.00 - 21.00

+48 575 081 111

Komunikat dla właścicieli domów jedno rodzinnych.

Odlicz od podstawy podatku dochodowego do 53 tys. zł (z VAT)!

Nastąpiły istotne zmiany w przepisach!

Z dniem 1 stycznia 2019 w oparciu o znowelizowaną ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych istnieje ulga na termomodernizację.

Oznacza to, że każdy właściciel domu jednorodzinnego ma prawo odliczyć nawet 53.000 złotych od podstawy podatku dochodowego

Kto może liczyć na ulgę?

Wszyscy podatnicy podatku PIT opłacający podatek według skali podatkowej (zarówno według stawki 18, jak i 32%),  19% stawki podatku liniowego oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.

Osoby będące właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnych budynków mieszkalnych, ponoszący wydatki na realizację przedsięwzięć termomodernizacyjnych.

Co można odliczyć?

Właściciel domu jednorodzinnego ma prawo odliczyć wydatki na:

  • materiały budowlane,
  • urządzenia i usługi związane z realizacją przedsięwzięcia, którego
    przedmiotem jest całkowita lub
    częściowa zamiana źródeł energii
    na źródła odnawialne.

Ile można odliczyć?

Podatnik może odliczyć nie więcej niż 53.000 złotych.

Jeżeli kwota odliczenia nie miała pokrycia w rocznym dochodzie, podatnik ma prawo dokonywać odliczeń w latach kolejnych nie dłużej jednak niż przez okres 6 lat.

Kalkulator korzyści

Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI